•  
  •  
  • Türkçe  |  English
  •  
Feracemin şık dünyasına hoşgeldiniz...
EN ÇOK TERCİH EDİLENLER
FERACEM BLOG

Benim Tesettür Hikayem-4
Dördüncü Bölüm: (Üçüncü bölüme buradan ulaşabilirsiniz) Ve Tesesttürü Kalbime İşleyen Kadın Bir gün eşimi karşılamak üzere iskeleye gidiyordum. Tabi gayet güzel hazırlanmış, saçlarımı da savura savura yürürken karşıdan gelen yaşlı bir kadın bana eliyle “Dur” der gibi işaret etti. Durdum. Bana “Kızım yazık değil mi bu güzelliğine cehennemde yanacak!” dedi. Ben şok olarak, “Neden teyzeciğim böyle söylediniz?” dediğimde “Kapan güzel… Devamı..

Benim Tesettür Hikayem-3
Üçüncü Bölüm: (İkinci bölüme buradan ulaşabilirsiniz) Bu halleri yaşamaya devam ederken Kuran-ı Kerim öğrenme isteğim depreşti. Ama o kadar ulaşılmaz geliyordu ki… O dönem annem ve babam ayrıldılar. Biz annemleydik artık. Çok sorunlar yaşamaya başladık. Annem çok değişmişti. Eskiden bize sesini yükseltmeyen annem her an evde bağıran, huzursuzluk çıkaran, anlayışsız biri olmuştu. O yıl alt katımıza güneydoğudan bir aşiretin reisinin… Devamı..

Benim Tesettür Hikayem-2
İkinci Bölüm: (Birinci bölüme buradan ulaşabilirsiniz) Artık bir şeyleri fark etmeye başlamıştım. Yine bir Ramazan ayı idi.  Anneannemin evinin karşısında “Sünni” bir aile oturuyordu. Yaşıtım olan kızlarıyla arkadaş olmuştum. Bizimkiler bana orada bir şey yemememi söyleyip duruyorlardı. “Biz”, “onlardan” bir şey yemezmişiz. Bir gün maaile damda otururken yine bu tür konuşmalar oldu. Yine “biz” demeye başladılar. Ben orta birinci sınıfa… Devamı..

Benim Tesettür Hikayem-1
Birinci Bölüm: Esselamu aleyküm ve rahmetullahi ve berekatühü kardeşlerim. Yağmurlu bir günle başladık bugünkü hayatımıza elhamdülillah. Rahmetin yağdığı her yer bir başka güzel görünür gözüme. Büyükada’ya da rahmet gerek, bereket gerek. Rabbimizin rahmetinin ulaşamayacağı yer yok! Bu huzurla sizinle sohbet etmek ne keyifli. Tanımadığınız, bilmediğiniz insanlara bir şeyler anlatmaya çalışmak. Yaptığım tam olarak bu şuanda! İnşallah paylaşım vesilesiyle hayırlı dostlar… Devamı..

Fatih Ferace Pazarı Ve Ferace Modelleri
Bütün Türkiye’de mütedeyyin hanımefendiler iyi bilirler ki tesettürün Türkiye’deki ana merkezi, İstanbul’un da tesettür merkezi olan Fatih semtidir. Özellikle Fatih ilçesindeki Fevzipaşa, Yavuz Selim, Manyasızade caddeleri gibi ana caddeler de ferace, başörtüsü, şal, bone ve çarşaflar gibi İslami tesettür kıyafetlerinin de bollukla ve kolaylıkla bulunabileceği yerlerin başında gelir.   Feracenin 2009’dan sonra şıklığı zarifliği ve rahatlığı ile tesettür piyasasının sürekli trendini… Devamı..
>